Комунална делатност димничарских услуга је по важећем Закону о комуналним делатностима, делатност од општег интереса у односу на ранији Закон о комуналним делатностима из 1997. године, када је обављање димничарских услуга било од локалног интереса. Организација обављања димничарских услуга на територији општине Бечеј је у надлежности општине Бечеј, што је дефинисано одредбама Закона о комуналним делатностима, одредбама Одлуке о комуналним делатностима и одредбама Одлуке о димничарским услугама.
Предмет концесије је поверавање обављања делатности димничарских услуга на територији општине Бечеј. Димничарским услугама у смислу Одлуке о димничарским услугама, сматра се: чишћење димоводних и ложишних објеката и уређаја, чишћење вентилационих канала и уређаја, контрола димоводних и ложишних објеката и уређаја и вентилационих канала и уређаја, вађење, спаљивање, стругање чађи и масних наслага у димоводним и инсталационим објектима и уређајима као и чишћење вентилационих канала и уређаја и хемијско чишћење котлова за централно грејање који користе течне, чврсте и гасовите енергенте као што су котлови у зградама у заједничкој својини и котлови у приватној својини.
Како су димничарске услуге комунална делатност од општег интереса, како је претходно наведено у предмету концесије, општина Бечеј ће кроз овај пројекат и доделу јавног уговора уступити обављање димничарске услуге, домаћем или страном лицу, на одређено време, под посебно прописаним условима, без плаћања концесионе накнаде од стране приватног, односно јавног партнера при чему приватни партнер сноси ризик везан за комерцијално коришћење предмета концесије.
Циљ овог пројекта се односи на кооперацију два субјекта, од којих општина Бечеј представља субјект јавног карактера. Циљ концесије огледа се у заснивању дугорочног, стабилног, обостраног односа заснованог на комплементарним користима. У овако заснованом односу субјекти преносе материјалне или нематеријалне ресурсе на партнерство, а ризик и одговорност дистрибуирају се у претежном делу на приватног партнера, имајући у виду правило да сваки субјект, јавни и приватни, сноси онај ризик (део ризика) којим може боље да управља.