Предмет концесије је поверавање обављања делатности градског и приградског линијског превоза путника на територији града Пирота у целини, једном приватном партнеру. Основни разлог поверавања делатности градског и приградског линијског превоза путника на територији града Пирота као обједињеног пакета, који ће бити понуђен једном приватном партнеру путем јавног конкурса, произилази превасходно из искустава која су стечена у претходном периоду обављања делатности превоза путника.
Предмет овог предлога пројекта јавно-приватног партнерства је финансирање и управљање континуираним обављањем делатности снабдевања становништва лековима, помоћним лековитим средствима и медицинским средствима, односно намера Предлагача пројекта да са приватним партнером закључи уговор о јавно-приватном партнерству ради финансирања и управљања континуираним обављањем делатности снабдевања становништва лековима, помоћним лековитим средствима и медицинским средствима.
Јавна расвета у овом предлогу пројекта представља типичан пример тзв. заједничке комуналне потрошње која служи свим становницима општине Сечањ, и њену потрошњу није могуће директно обрачунати и тачно наплатити крајњем кориснику као што је то случај код индивидуалне комуналне потрошње. Трошкови електричне енергије, трошкови дистрибутивног система и одржавања јавне расвете се финансирају из буџета општине.
Организација обављања градског и приградског линијског превоза путника на територији општине Бачка Паланка је у надлежности општине Бачка Паланка, што је дефинисано одредбама Закона о превозу путника у друмском саобраћају, Закона о локалној самоуправи Закона о комуналним делатностима, као и Одлуке о јавном превозу путника у друмском саобраћају на територији општине Бачка Паланка.
Предмет предложеног јавно-приватног партнерства са елементима концесије је пружање услуге сакупљањакомуналног отпада са целокупне територије општине Врњачка Бања. Постојећи технички капацитет даје и незадовољавајућу динамику у обављању услуге сакупљања комуналног отпада тако да се сакупљање отпада у центру Врњачке Бање врши свакодневно, а у осталим улицама у Врњачкој Бањи динамика сакупљања комуналног отпада је 2 до 3 пута недељно, док је сакупљање комуналног отпада у Месним заједницама једном недељно.
Главне карактеристике система јавног осветљења на територији општине Кладово у највећој мери су неефикасност и застарелост. Овакав систем не обезбеђују квалитетно осветљење и постоје велики трошкови за енергију и одржавање. Поред тога, функција система је битно нарушена дугогодишњим недовољним или лошим одржавањем.
Предмет предложеног пројекта јавно-приватног партнерства је финансирање, изградња и управљање постројењем за пречишћавање отпадних вода кроз обављање комуналне делатности пречишћавања отпадних вода на територији града Зрењанина, као делатности од општег интереса.
Јавна расвета представља типичан пример тзв. заједничке комуналне потрошње која служи свим становницима општине Пожега, и њену потрошњу није могуће директно обрачунати и тачно наплатити крајњем кориснику као што је то случај код индивидуалне комуналне потрошње.
Сврха пројекта је унификација и стандардизација услуге сакупљања комуналног отпада, пружање јавне услуге свим становницима општине на једини прихватљив начин и депоновање отпада у складу са законским прописима и принципима очувања животне средине.
Основни циљ пројекта је изградња две нове контејнерске котларнице на природни гас за покривање целокупних топлотних оптерећања објеката за грејање, припрему санитарне топле воде, потребе перионице и кухиње.