Predmet koncesije je finasiranje, izgradnja, održavanje i upravljanje regionalnom deponijom čije je sedište u Inđiji u cilju trajnog rešavanja pitanja komunalnog otpada za jedinice lokalnih samouprava obuhvaćenih projektom. Regionalna deponija će imati transfer stanicu u Zrenjaninu koja će biti sedište prikupljanja komunalnog otpada iz grada Zrenjanina i opština Žitište, Sečanj, Titel, dok će sedište u Inđiji prikupljati otpad iz opština Inđija, Stara Pazova, Ruma, Irig, Pećinci i Sremski Karlovci.
Otpad u Srbiji se odlaže na zvanične deponije koje ne zadovoljavaju ni minimum tehničkih standarda, kao i na divlje deponije, kojih je sve više. Ne primenjuje se dovoljno odvojeno sakupljanje i reciklaža ambalažnog otpada i drugog komunalnog otpada.
Stanje opasnog otpada u Srbiji je problematično i zahteva integralni pristup u rešavanju problema. Zbog svog izraženog uticaja na zdravlje ljudi i životnu sredinu, upravljanju ovim otpadom otpadu treba posvetiti posebnu pažnju. U Srbiji ne postoji ni jedna zvanična lokacija za odlaganje opasnog otpada, a ne postoje mali broj postrojenja, odnosno operatera koji poseduju dozvolu od nadležnog organa, za termički i fizičko - hemijski tretman opasnog otpada. U poslednje vreme se primenjuju postupci solidifikacije i bioremedijacije opasnog otpada. Ne postoji trajno nacionalno skladište opasnog otpada na teritoriji Republike Srbije. U takvim okolnostima, proizvođaći opasnog otpada vrše privremeno skladištenje opasnog otpada na sopstvenim lokacijama u privremenim skladištima, iako u nekima od njih otpad stoji i više od 20 godina.
Javna svest o postupanju sa otpadom nije dovoljno razvijena, a ne postoji edukacija stanovništva o otpadu, načinu postupanja i obavezi reciklaže. Identifikovani su sledeći problemi u upravljanju otpadom u Srbiji: nedovoljna infrastruktura za tretman i odlaganje otpada, zajedničko odlaganje komunalnog i opasnog otpada iz domaćinstava, nedostatak podataka o tokovima otpada, nepostojanje postrojenja za skladištenje, tretman i odlaganje opasnog otpada, nelegalno odlaganje opasnog otpada, zagađenje zemljišta, površinskih i podzemnih voda.
Usvajanjem nove zakonske regulative u Srbiji značajno je unapređen sistem upravljanja otpadom koji je donedavno bio na vrlo niskom nivou. Zakon o upravljanju otpadom, Pravilnik o upravljanju medicinskim otpadom i drugi podzakonski akti nametnuli su svim subjektima sistema obavezu upravljanja otpadom, što bi trebalo da dovede do efikasnije i efektivnije realizacije aktivnosti u cilju zaštite zdravlja ljudi, životinja i životne sredine i usaglašavanja sa standardima Evropske unije.