Предмет предложене концесије је финансирање, управљање и обављање фармацеутске здравствене делатности на примарном нивоу на територији града Ваљева и општина Осечина и Љиг у оквиру које јавни партнер, односно град Ваљево додељује концесију за обављање апотекарске делатности и право на локалима, односно пословним просторима у јавној својини која су у власништву односно имовини јавног партнера у којима приватни партнер мора искључиво да обавља апотекарску здравствену делатност.
Путна инфраструктура представља окосницу развоја и функционисања свих могућих људских, привредних и других токова. Путна инфраструктура је императив друштвеног и привредног стандарда како на микро, тако и на макро плану одређеног локалитета, што заправо значи стандард живљења. Развојем путне инфраструктуре побољшава се приступачност, што доводи до убрзања регионалног развоја.
Предмет предложеног пројекта обухвата пројектовање, финансирање, изградњу, реконструкцију и рехабилитацију локалне путне инфраструктуре и пружање услуга управљања и одржавања локалне путне инфраструктуре на територији општине Ада на период од 10 година закључењем уговора о јавно-приватном партнерству између општине Ада и приватног партнера са јавним плаћањем.
Предмет пројекта јавно-приватног партнесрства је финансирање, изградња и одржавање топлане на биомасу са испоруком енергије на територији града Бора закључењем уговора о јавно-приватном партнерсту између града Бора, Јавно комуналног предузећа за стамбене услуге Бор и приватног партнера. Имплементацијом овог пројекта дошло би до побољшања и унапређења комуналне делатности, стварања одрживог система грејања на дужи временски период коришћењем обновљивих извора енергије, као и редуковања загађености животне средине.
Основ овог предлога пројекта је супституција еколошки и економско неповољног фосилног горива у употреби (мазута, лож уља), економски повољнијим и еколошки прихватљивијим, обновљивим извором енергије – дрвном биомасом (дрвном сечком). Супституцијом скупог фосилног горива са биомасом генеришу се уштеде у трошковима за производњу топлоте, које омогућавају заинтересованом приватном партнеру да финансира све потребне мере изградње нове котларнице на биомасу и повезивање на постојећи система даљинског грејања.
Циљ предлога концесионог акта је да образложи правну и економску изводљивост јавно-приватног партнерства у вези са изградњом, односно постављањем соларних централа на земљишту ПД Слободна зона Врање којом, у складу са Одлуком скупштине града од управља Привредно друштво Слободна зона Врање Д.О.О. Врање, чији је оснивач и власник Град Врање, као и да оправда примену модела јавно-приватног партнерства за остваривање јавног интереса, кроз комбинацију са комерцијалним активностима од потенцијалног интереса за приватни сектор.
Јавно осветљење представља типичан пример тзв. заједничке комуналне потрошње која служи свим становницима општине Бач, и његову потрошњу није могуће директно обрачунати и тачно наплатити крајњем кориснику као што је то случај код индивидуалне комуналне потрошње. Трошкови електричне енергије, трошкови дистрибутивног система и одржавања јавног осветљења се финансирају из буџета општине.
Главне карактеристике система јавног осветљења на територији општине Оџаци, у највећој мери су неефикасност и застарелост. Овакав систем не обезбеђује квалитетно осветљење и безбедно и здраво за човека и његову околину, а поред тога постоје велики трошкови за утрошену електричну енергију и одржавање. Поред тога, функција система је битно нарушена дугогодишњим недовољним или лошим одржавањем.
Предмет предложеног пројекта јесте поверавање обављања комуналне делатности зоохигијене спровођењем мера дезинфекције, дезинсекције и дератизације на територији града Панчева на период од 10 година закључењем јавног уговора између Града Панчева и приватног партнера.
Основни разлози за оправданост реализације пројекта унапређења система даљинског грејања на територији града Панчева инсталисањем постројења које користе подземни геотермални извор енергије као примарни извор топлоте, огледају се у смањењу трошкова производње топлотне енергије, повећању сигурности у погледу снабдевања топлотном енергијом у Панчеву (путем диверсификације извора енергије) као и у унапређењу инфраструктуре за производњу топлотне енергије уз коришћење финансијских средстава приватног сектора.