Projekat izgradnje podzemne garaže u opštini Vrnjačka Banja sa elementima koncesije doveo bi do uštede budzetskih sredstava, rasta budzetskih prihoda po osnovu naplate koncesione naknade od privatnog partnera, stvaranja održivog sistema parkiranja u urbanoj zoni kao jednog od najvećih izazova urbanih i komunalnih zahteva i podizanja nivoa efikasnosti u pružanju usluga korisnicima komunalne delatnosti.
Predmet predloženog projekta je poveravanje obavljanja komunalne delatnosti linijskog prevoza putnika na teritoriji opštine Ruma zaključenjem javnog ugovora između opštine i privatnog partnera. Implementacija ove koncesije bi doprinela poboljšanju i unapređenju ove komunalne delatnosti, omogućavanju održivog sistema prevoza u opštini Ruma na duži vremenski period i redukciju zagađenja životne sredine.
Javno osvetljenje predstavlja tipičan primer tzv. zajedničke komunalne potrošnje koja služi svim stanovnicima opštine Rekovac, i njegovu potrošnju nije moguće direktno obračunati i tačno naplatiti krajnjem korisniku kao što je to slučaj kod individualne komunalne potrošnje. Troškovi električne energije, troškovi distributivnog sistema i održavanja javnog osvetljenja se finansiraju iz budzeta opštine.
Sistem javnog prevoza predstavlja primer tzv. zajedničke komunalne potrošnje koja služi svim stanovnicima opštine Blace, i njegovu potrošnju nije moguće direktno obračunati i tačno naplatiti krajnjem korisniku kao što je to slučaj kod individualne komunalne potrošnje.
Upravljanje javnim parkiralištima je komunalna delatnost, koja se smatra delatnošću od opšteg interesa, u skladu sa odredbama Zakona o komunalnim delatnostima. Predmet javno-privatnog partnerstvo je ugovorno javno-privatno partnerstvo sa elementima koncesije za finansiranje, izgradnju, upravljanje i održavanje javnim parkiralištem.
Predmet sprovođenja projekta javno-privatnog partnerstva je poveravanje obavljanja delatnosti gradskog i prigradskog linijskog prevoza putnika na teritoriji opštine, u celini, jednom privatnom partneru. Osnovni razlog poveravanja delatnosti gradskog i prigradskog linijskog prevoza putnika na teritoriji opštine Sokobanja, kao objedinjenog paketa, koji će biti ponuđen jednom privatnom partneru putem javnog konkursa, proizilazi prevashodno iz iskustava koja su stečena u prethodnom periodu obavljanja delatnosti prevoza putnika.
Osnov ovog predloga projekta javno-privatnog partnerstva je izgradnja novog kotlovskog postrojenja, u skladu sa novim tehničkim rešenjem i upotrebom novih tehnologija. Energent koji će se koristiti je obnovljivi izvor energije – drvna biomasa (drvna sečka). Obaveza privatnog partnera u ovom projektu je da izvede sve neophodne radove i ugradi svu potrebnu opremu iz sopstvenih sredstava i to tokom perioda pripreme i perioda implementacije predloženih mera.
Predmet predloga projekta javno-privatnog partnerstva je pružanje usluge gradskog i prigradskog prevoza (domaćeg linijskog prevoza) na teritoriji opštine Kučevo. Linijski prevoz je javni prevoz koji se obavlja na određenoj liniji, određenom učestalošću, pri čemu se putnici ukrcavaju i iskrcavaju na unapred određenim autobuskim stajalištima.
Predmet projekta je dugoročna ugovorna efikasna isporuka toplorne energije uz zamenu kotlova na mazut, lož ulje i ugalj ekološkim i efikasnim gasnim kotlovima, što se odražava na celokupnu energetsku efikasnost, odnosno uštedu u tekućim rashodima budzeta opštine za toplotnu energiju, smanjenje troškova održavanja kotlova, kao i smanjenje troškova energenata za potrebe funkcionisanja novih efikasnijih izvora toplote.
Javno osvetljenje predstavlja tipičan primer tzv. zajedničke komunalne potrošnje koja služi svim stanovnicima opštine Novi Kneževac, i njegovu potrošnju nije moguće direktno obračunati i tačno naplatiti krajnjem korisniku kao što je to slučaj kod individualne komunalne potrošnje. Troškovi električne energije, troškovi distributivnog sistema i održavanja javnog osvetljenja se finansiraju iz budzeta opštine