Grad Niš ima obavezu održavanja svih delova zgrade (kotlarnica, konstrukcija, fasada, krov), ali usled nedovoljnog budzeta nije spreman za nova ulaganja. Vidljiv je deficit u održavanju javnih objekata, a primećuje se i velika zapuštenost i opšta nekultura korišćenja.
Svrha projekta je unifikacija i standardizacija usluge sakupljanja komunalnog otpada, kao i pružanje javne usluge svim stanovnicima opštine Topola. Pored ovoga projekat sadrži i elemente podizanja svesti građana o upravljanju komunalnim otpadom, zaštiti životne sredine, kao i primarnoj selekciji i reciklaži. Projekat obuhvata proces upravljanja komunalnim troškovima, sve njegove troškove i prihode.
Svrha projekta je unifikacija i standardizacija usluge sakupljanja komunalnog otpada, kao i pružanje javne usluge svim stanovnicima opštine. U cilju uspostavljanja sistema zaštite životne sredine i izrade plana sakupljanja otpada, neophodno je poći od količine i strukture otpada, načina i tehnologije sakupljanja i odvoženja otpada i njegovog odlaganja.
Kako u gradu Šapcu ne postoji javno preduzeće koje se bavi komunalnom delatnošću gradskog i prigradskog prevoza putnika, godinama unazad Grad je vršenje usluga gradskog i prigradskog prevoza putnika poveravao privatnim prevoznicima, koji su se finansirali kroz naplatu usluge prevoza od krajnjih korisnika, odnosno putnika.
Autoput E-763, Beograd - Južni Jadran (Beograd-Požega-Boljare), čija trasa se proteže kroz centralne delove Srbije i Crne Gore, od Beograda (obilaznog puta E-70/E-75) do obale Jadranskog mora (Bar) i dalje morskom linijom do Barija u Italiji, predstavlja najkraću autoputnu vezu istočne Evrope, Beograda i njegovog zaleđa sa Južnim Jadranom i južnom Italijom.
Predmet projekta je ustupanje usluge proizvodnje i distribucije toplotne energije u opštini Batočina. Sistem daljinskog grejanja na teritoriji mesta Batočine, poveren je JKP „7. Juli“ iz Batočine. Opština Batočina je kao osnivač JKP „7. Juli“ iz Batočine, primila zahtev ovog preduzeća za finansiranje radova na remontu gradske toplane i opreme, koja predstavlja sastavni deo ovog sistema.
Osnovni cilj projekta je uspostavljanje održivog sistema upravljanja otpadom, kroz sagledavanje svih opcija tretmana otpada u cilju smanjenja životne sredine i degradacije prostora. Realizacija osnovnog cilja izvršiće se kroz parcijalne ciljeve projekta koji se odnose na: zadovoljenje povećanih zahteva za ekološki bezbednim uklanjanjem otpada (što ima za posledicu veće troškove odlaganja); primenu principa naplate stvarnih troškova odlaganja otpada zagađivaču, proizvođaču otpada; implementaciju novih proizvodnih tehnologija i postupaka tretmana otpada; ispitivanje tržišta za plasman reciklabilnih proizvoda.
JP „Direkcija za izgradnju“ opštine Topola zadužena je za upravljanje javnim osvetljenjem. Problem su visoki računi za utrošenu električnu energiju u javnom osvetljenju, veoma zastarela oprema (svetiljki, komandno-mernih ormana, stubova, kablova, sistema upravljanja javnim osvetljenjem), česti kvarovi i kratki vek trajanja energetski neefikasnih sijalica.
Održavanje objekata i instalacija javne rasvete na području opštine Sečanj obavljaju Mesne zajednice opštine Sečanj - 11 MZ. Mesne zajednice u ime i za račun opštine Sečanj (budzetska sredstva) vrše plaćanje utroška električne energije za javnu rasvetu za sva naseljena mesta opštine Sečanj.
Realanost sa kojom se suočava opština Negotin su suprostavljene tendencije: sa jedne strane opadanje potrebe građana za korišćenjem usluge prigradskog prevoza, a sa druge strane potreba za smanjenjem razlika između građana u odnosu na mobilnost i ispunjenje zakonskih dužnosti opštine da obezbedi obavljanje prigradskog prevoza.