Град Ниш има обавезу одржавања свих делова зграде (котларница, конструкција, фасада, кров), али услед недовољног буџета није спреман за нова улагања. Видљив је дефицит у одржавању јавних објеката, а примећује се и велика запуштеност и општа некултура коришћења.
Сврха пројекта је унификација и стандардизација услуге сакупљања комуналног отпада, као и пружање јавне услуге свим становницима општине Топола. Поред овога пројекат садржи и елементе подизања свести грађана о управљању комуналним отпадом, заштити животне средине, као и примарној селекцији и рециклажи. Пројекат обухвата процес управљања комуналним трошковима, све његове трошкове и приходе.
Сврха пројекта је унификација и стандардизација услуге сакупљања комуналног отпада, као и пружање јавне услуге свим становницима општине. У циљу успостављања система заштите животне средине и израде плана сакупљања отпада, неопходно је поћи од количине и структуре отпада, начина и технологије сакупљања и одвожења отпада и његовог одлагања.
Како у граду Шапцу не постоји јавно предузеће које се бави комуналном делатношћу градског и приградског превоза путника, годинама уназад Град је вршење услуга градског и приградског превоза путника поверавао приватним превозницима, који су се финансирали кроз наплату услуге превоза од крајњих корисника, односно путника.
Аутопут Е-763, Београд - Јужни Јадран (Београд-Пожега-Бољаре), чија траса се протеже кроз централне делове Србије и Црне Горе, од Београда (обилазног пута Е-70/Е-75) до обале Јадранског мора (Бар) и даље морском линијом до Барија у Италији, представља најкраћу аутопутну везу источне Европе, Београда и његовог залеђа са Јужним Јадраном и јужном Италијом.
Предмет пројекта је уступање услуге производње и дистрибуције топлотне енергије у општини Баточина. Систем даљинског грејања на територији места Баточине, поверен је ЈКП „7. Јули“ из Баточине. Општина Баточина је као оснивач ЈКП „7. Јули“ из Баточине, примила захтев овог предузећа за финансирање радова на ремонту градске топлане и опреме, која представља саставни део овог система.
Основни циљ пројекта је успостављање одрживог система управљања отпадом, кроз сагледавање свих опција третмана отпада у циљу смањења животне средине и деградације простора. Реализација основног циља извршиће се кроз парцијалне циљеве пројекта који се односе на: задовољење повећаних захтева за еколошки безбедним уклањањем отпада (што има за последицу веће трошкове одлагања); примену принципа наплате стварних трошкова одлагања отпада загађивачу, произвођачу отпада; имплементацију нових производних технологија и поступака третмана отпада; испитивање тржишта за пласман рециклабилних производа.
ЈП „Дирекција за изградњу“ општине Топола задужена је за управљање јавним осветљењем. Проблем су високи рачуни за утрошену електричну енергију у јавном осветљењу, веома застарела опрема (светиљки, командно-мерних ормана, стубова, каблова, система управљања јавним осветљењем), чести кварови и кратки век трајања енергетски неефикасних сијалица.
Одржавање објеката и инсталација јавне расвете на подручју општине Сечањ обављају Месне заједнице општине Сечањ - 11 МЗ. Месне заједнице у име и за рачун општине Сечањ (буџетска средства) врше плаћање утрошка електричне енергије за јавну расвету за сва насељена места општине Сечањ.
Реаланост са којом се суочава општина Неготин су супростављене тенденције: са једне стране опадање потребе грађана за коришћењем услуге приградског превоза, а са друге стране потреба за смањењем разлика између грађана у односу на мобилност и испуњење законских дужности општине да обезбеди обављање приградског превоза.