Glavne karakteristike sistema javnog osvetljenja na teritoriji opštine Varvarin, a posebno u seoskim sredinama, jesu neefikasnost i zastarelost. Dominira korišćenje stubova postojeće niskonaponske elektrodistributivne mreže za postavljanje svetiljki (preko 95%), upotreba svetiljki otvorenog tipa (bez odgovarajućeg zaptivanja i mehaničke zaštite za izvora svetlosti) i loših fotometrijskih karakteristika sa neekonomičnim izvorima svetlosti.
Opština Žabalj ne raspolaže dovoljnim finansijskim sredstvima, niti ima na raspolaganju tehničku ekspertizu za realizaciju projekta rekonstrukcije javne rasvete. Zato angažovanje privatnog partnera kroz JPP za opštinu predstavlja atraktivno rešenje. Projekat JPP podrazumeva finansiranje projekta od strane privatnog partnera i na taj način se budzet opštine kreditno ne zadužuje. Obaveza opštine je da iz ostvarene uštede otplaćuje investiciju.
Svrha projekta je obezbeđenje standardizovane usluge snabdevanja pijaćom vodom, kao i pružanje kvalitetne usluge svim zainteresovanim korisnicima sa teritorije opštine Brus. Projekat sadrži i elemente upravljanja komunalnim troškovima, sve ulazne elemente cene i prihode. Važan deo projekta takođe predstavlja i sam aspekt zaštite životne sredine, koji će se postići uvođenjem i primenom novih tehnologija kojima se postiže manje zagađivanje, a veća ekonomska isplativost projekta.
Projekat rekonstrukcije javne rasvete zamenom postojećih svetiljki štedljivim LED svetiljkama sa pratećim radovima na zameni dotrajalih delova i instalacija sistema za isporuku svetlosne energije doveo bi do smanjenja budzetskih troškova i podizanja nivoa efikasnosti u pružanju javnih usluga. Postojeći sistem javne rasvete u najvećoj meri je opremljen živinim sijalicama, a delovi sistema koji su rekonstruisani su sa natrijumskim sijalicama.
Glavne karakteristike sistema javnog osvetljenja na teritoriji opštine Beočin su neefikasnost i zastarelost. Ovakav sistem ne obezbeđuju kvalitetno osvetljenje i postoje veliki troškovi za energiju i održavanje. Pored toga, funkcija sistema je bitno narušena dugogodišnjim nedovoljnim ili lošim održavanjem.
Organizacija obavljanja komunalne delatnosti gradskog i prigradskog prevoza putnika na teritoriji grada je u nadležnosti grada Beograda, propisana je odredbama Zakona o prevozu u drumskom saobraćaju, Zakona o lokalnoj samoupravi, Zakona o komunalnim delatnostima, Odluke o gradskoj upravi grada Beograda i Odluke o javnom linijskom prevozu putnika na teritoriji grada Beograda.
Glavne karakteristike sistema javnog osvetljenja u opštini Plandište su neefikasnost i zastarelost. Prilikom projektovanja postojeće rasvete nisu uzimani u obzir zahtevi u pogledu osvetljenosti za pojedine kategorije saobraćajnica, što je u slučaju naseljenih mesta na teritoriji opštine Plandište veoma bitno za bezbednost stanovnika i odvijanje saobraćaja.
Konkretni elementi urbane opreme koji su predmet koncesije i u skladu su sa Katalogom urbane opreme za uređenje i opremanje javnih površina na delu teritorije Grada Beograda obuhvataju klupe, đubrijere, javne toalete i stajališta javnog gradskog prevoza.
JKP „Stan“ je javno komunalno preduzeće čija je pretežna delatnost održavanje zajedničkih delova poslovnih i stambenih zgrada, uređaja i instalacija u tim zgradama. U okviru tih poslova, JKP „Stan“ je osposobljen da vrši građevinske i građevinsko zanatske radove, kao i poslove vezane za održavanje tehničkih uređaja i instalacija (liftovi, protivpožarne instalacije i slično), a sve na osnovu prava i obaveza iz ugovora koje zaključuje sa skupštinom i/ili savetom zgrade, odnosno vlasnikom zgrade koja se po osnovu tog ugovora održava.
Postojeći sistem javne rasvete u opštini Bor opremljen je živinim, natrijumovim i metalhalogenim sijalicama. Instalirane su sijalice snaga od 70 do 400 W.